חיפוש באתר:
 
     


רשימת תפוצה
להצטרפות לרשימת התפוצה
 הכנס את כתובת הדוא"ל שלך:

 

 
 


סיסאי מקונן


דף הבית >> סיפורים אישיים >> סיסאי מקונן

סיסאי מקונן, בן 43 , נולד באתיופיה בכפר אוזבה, עלה לישראל בפברואר 1990.מתגורר בנתניה, נשוי ואב ל-5 ילדים, עובד כאחראי משמרת בחברת "טבע" ומתנדב בארגון אסירי ציון יוצאי אתיופיה.


סיפור עלייתי
תחילתו של סיפור העלייה שלי, בהתארגנות של כמה נערים צעירים, יהודי אתיופיה, שהחליטו לברוח מהשלטון הדיקטטורי ולנסות לעלות לארץ ישראל דרך ג'יבוטי הנמצאת במזרח אפריקה.
ההתארגנות הייתה חשאית, מכיוון שתפיסה משמעותה גזר דין מוות .
כשבועיים לאחר הבריחה הגענו לאזור נייטרלי בין ג'יבוטי לאתיופיה ("פרנסאי מדר") שם נתפסנו ונכלאנו לשבועיים. בהמשך שוחררתי ושוב הוסגרתי לשלטונות האתיופיים. לבסוף עליתי ארצה דרך גרמניה לאחר שהוברחתי על ידי פעילי מוסד.
 

הסיפור האישי שלי
לאחר הבריחה לכיוון ג'יבוטי, נתפסנו ונכלאנו למשך שבועיים ללא אוכל ושתייה, 60 איש בחדר של 4 מ"ר. הצלחנו להשתחרר הודות למדריך שלנו שלא נתפס ושילם סכום שוחד גדול בכדי להביא לשחרורנו.
עם הגיענו לג'יבוטי, חיכו לנו אנשי מוסד ואנו צירפנו צעירים נוספים לשורותיהם.
לרוע מזלנו נתפסנו בשנית, הפעם על ידי שלטונות ג'יבוטי. עברנו חקירות ועינויים קשים שמטרתם לגלות האם אנחנו יהודים. החקירות לא העלו דבר ושלטונות ג'יבוטי הסגירו אותנו חזרה לשלטונות האתיופיים – שם נשפטנו ועל כולנו נגזר גזר דין מוות. בדיעבד נודע לנו כי אנשי המוסד שלא נתפסו איתנו, עדכנו את ממשלת ישראל בנעשה באתיופיה, ודאגו לשלם הרבה מאוד כסף לדיקטאטור על מנת לשחרר אותנו.וכך ניצלנו.
לאחר השחרור לא הפסקנו לפעול למען הקהילה, ולהעלות ארצה יהודים דרך קניה,סומליה וכו', באופן חשאי כמובן. לאחר שנתיים נתפסתי שוב וחתמתי על מסמך בו אני מתחייב לא להיות פעיל בקהילה ולהפסיק לסייע לעלייתם של יהודים לישראל.
השלטונות רדפו אותי והוברחתי באישון לילה דרך גרמניה עם דרכון מזויף לארץ ישראל.
כיום, אני מנהל שיגרת חיים בישראל, עובד ב"טבע" כאחראי משמרת ומתנדב בארגון אסירי ציון יוצאי אתיופיה כבר 6 שנים.בנוסף אני מתנדב במשרד הקליטה והעלייה ברשות לאסירי ציון כ- 4 שנים.


              דרכון שזוייף

ארגון אסירי ציון יוצאי אתיופיה   -    צור קשר         מפת האתר         חזור למעלה

 


לייבסיטי - בניית אתרים